Praca naszych Ośrodków i Gabinetów w okresie okołoświątecznym

Zmiana harmonogramu pracy OCHO w okresie świątecznym

Drodzy Pacjenci, w okresie okołoświątecznym placówki Grupy Medycznej OCHO będą działały w zmienionych godzinach.

Nasza rejestracja telefoniczna pod numerem telefonu +48 798 77 22 44 będzie czynna w godz. 8.00-19:00 z wyłączeniem dni 25 i 26.12.


OCHO Rzeszów

W dniach 22-26.12.2023 Ośrodek jest nieczynny

W dniach 30.12.2023 – 02.02.2024 Ośrodek jest nieczynny


OCHO Zwoleń

W dniach 27-29.12 Gabinet okulistyczny jest nieczynne


OCHO Lublin, ul. Wojciechowska 3

22.12 Gabinet okulistyczny będzie czynny do godziny 14:00.

W dniach 27.12- 29.12 Gabinet będzie czynny w godzinach 8:00 -16:00


OCHO Lublin, ul.Spokojna 17/9

W dniach 22.12 – 29.12 Gabinet okulistyczny będzie nieczynny


OCHO Nałęczów

W dniu 22.12 Ośrodek pracuje w godz.: 8:00 – 16:00

W dniu 29.12 Ośrodek pracuje w godz.: 8:00 -16:00


OCHO Kraków

W dniach 23-26.12. Ośrodek będzie nieczynny

W dniu 27.12 Ośrodek pracuje w godz.: 8:00 – 15:30

W dniach 28.12.2023 – 01.01.2024 Ośrodek jest nieczynny


OCHO Nowy Sącz

W dniach 22.12 -26.12 Ośrodek będzie nieczynny

W dniu 05.01.2024 Ośrodek będzie nieczynny

konferencja okulistyczna lublin 2023

II Międzynarodowa Konferencja Szkoleniowa „Nowe spojrzenie na okulistykę” – dzień 2

W programie drugiego dnia Międzynarodowej Konferencji Szkoleniowej „Nowe spojrzenie na okulistykę”, która od wczoraj odbywa się w Lublinie znalazły się dzisiaj trzy sesje wykładowe i kursy dotyczące trudnych przypadków w chirurgii zaćmy oraz patogenezy, diagnostyki i leczenia zespołu suchego oka.

Trudne przypadki w chirurgii zaćmy

Leczenie powikłań po operacji zaćmy

Sesję przedpołudniową zdecydowanie dominuje witrektomia. Wykłady z zastosowania witrektomii w leczeniu schorzeń plamki w krótkowzroczności i leczeniu powikłań po operacji zaćmy oraz wskazania do witrektomii w retinopatii cukrzycowej, kolejno prezentują prof. Zofia Anna Nawrocka, prof. Jerzy Mackiewicz i prof. Katarzyna Nowomiejska. Ważny temat metod zapobiegania i leczenia popromiennych powikłań oka przedstawia prof. Bożena Romanowska-Dixon.

Zasady chirurgicznego leczenia jaskry

Sesja popołudniowa to blok tematyczny skupiony wokół jaskry oraz kolejne aspekty z zakresu kształtowania relacji lekarz-pacjent w ujęciu honorowy wykładowcy tegorocznej konferencji, prof. George’a Spaeth’a z Filadelfii. Zasady chirurgicznego leczenia jaskry przedstawia prof. Tomasz Żarnowski, a postępowanie w jaskrze wąskiego kąta przesączania prof. Marta Misiuk-Hojło.

Chirurgiczna rekonstrukcja tęczówki i źrenicy

Doświadczeniami własnymi z przeprowadzanych przeszczepów warstwowych przednich z okulistami zebranymi w Lublinie i uczestniczącymi w konferencji online podzieli się prof. Anna Machalińska, a dr Dariusz Haszcz przedstawi możliwości chirurgicznej rekonstrukcji tęczówki i źrenicy.

II Międzynarodową Konferencję Szkoleniową „Nowe spojrzenie na okulistykę” zakończy niecodzienny edukacyjny most: Lublin – Filadelfia, gdyż ostatnim punktem spotkania będzie dyskusja z prof. George’m Spaeth’em pod inspirującym i symbolicznym tytułem: „jak wykorzystywać zdobytą wiedzę”.

Co szczególnie warto podkreślić – przez cały czas trwania Konferencji, w ramach akcji Okuliści w Polsce – Okulistom w Ukrainie prowadzona jest zbiórka środków finansowych, dzięki którym można będzie zakupić niezbędny sprzęt i materiały okulistyczne, ale też gogle taktyczne do ochrony wzroku żołnierzy i personelu medycznego walczącego na froncie. Zbiórka prowadzona jest przez Fundację Edukacyjną OCHO, a pieniądze można wpłacać bezpośrednio przelewem na konto Fundacji lub za pomocą QR kodu na portalu zrzutka.pl

konferencja okulistyczna lublin 2023

Dane do przelewu:
nr konta: 76102031500000310200865170

Fundacja Edukacyjna OCHO
ul. Ogrodowa 6, 20-075 Lublin
NIP: 7123287965
Regon: 061698332
KRS: 0000512824

PATRONAT HONOROWY

PARTNERZY KONFERENCJI

partnerzy ocho
partnerzy ocho

PATRONAT MERYTORYCZNY

PATRONAT MEDIALNY

CMYK-Kurier-Lubelski (1)
konferencja okulistyczna lublin 2023

II Międzynarodowa Konferencja Szkoleniowa „Nowe spojrzenie na okulistykę” – dzień 1

Platforma edukacji i wymiany doświadczeń dla okulistów

Z udziałem wybitnych wykładowców z Polski, USA, Hiszpanii, Niemiec i Ukrainy odbywa się w Lublinie Międzynarodowa Konferencja Szkoleniowa „Nowe Spojrzenie na Okulistykę”. To wyjątkowe wydarzenie naukowe, stanowiące platformę edukacji i wymiany doświadczeń dla przedstawicieli środowiska okulistycznego z całej Polski, w tym roku połączone jest z Jubileuszem 25-lecia Ośrodka Chirurgii Oka w Nałęczowie, najstarszej placówki okulistycznej Grupy Medycznej OCHO.

Wskazania do laseroterapii w schorzeniach siatkówki oka

W pierwszym dniu Konferencji, podzielonym na 3 sesje wykładowe i 2 bloki transmisji live surgery, uczestnicy mieli szansę poznać zagadnienia diagnostyki i klasyfikacji zapaleń nerwu wzrokowego, współczesne wskazania do laseroterapii w schorzeniach siatkówki oka, zastosowania SD-OCT do monitorowania progresji jaskry, które w sesjach przedpołudniowych przedstawiali już prof. Anna Święch, prof. Robert Rejdak i prof. Jakub Kałużny. Ze specjalnym przesłaniem do lekarzy okulistów „Co powinien wiedzieć lekarz zajmujący się osobą potrzebującą jego pomocy”, wystąpił online honorowy wykładowca tegorocznej Konferencji – prof. George Spaeth z Filadelfii.

Transmisje chirurgii oka na żywo

Tradycyjnie sporo emocji wśród okulistów zgromadzonych stacjonarnie w Lublinie jak i tych uczestniczących w Konferencji online, wzbudzają transmisje zabiegów chirurgii oka na żywo; w tym roku uczestnicy mają szansę obserwować aż 6 zabiegów wykonywanych w czasie rzeczywistym na bloku operacyjnym Ośrodka Chirurgii Oka prof. Zagórskiego w Nałęczowie. Każdy zabieg jest szczegółowo analizowany przez specjalistów oraz dyskutowany z uczestnikami na sali konferencyjnej w Lublinie.

Terapie genowe w okulistyce

Wyjątkowym wydarzeniem edukacyjnym jest popołudniowa sesja wykładowa, przeprowadzana w Lublinie przez Międzynarodową Akademię Okulistyki. W jej trakcie uczestnicy mają szansę zapoznania się z doświadczeniami i perspektywami terapii genowych w okulistyce, które prezentuje prof. Birgit Lorenz z Bonn, aktualnymi możliwościami postępowania w stożku rogówki, przedstawianymi przez prof. Rafaela Barraquer’a z Barcelony i aktualnymi aspektami klasyfikacji, badań przesiewowych i leczenia retinopatii wcześniaków, które analizuje prof. Birgit Lorenz z Bonn. Także w tej części swój wykład pt. „Funkcjonalna utrata widzenia” wygłosi gospodarz Międzynarodowej Konferencji Szkoleniowej i założyciel Grupy Medycznej OCHO, prof. Zbigniew Zagórski. Swoimi 40 letnimi doświadczeniami z leczenia jaskry podzieli się prof. Richard Parish z Miami, a ostatnim wykładowcą pierwszego dnia Konferencji będzie prof. Ferenc Kuhn z Jacksonville, który podejmie temat selekcji i leczenia ciężkich wojennych urazów oczu.

Co szczególnie warto podkreślić – przez cały czas trwania Konferencji, w ramach akcji Okuliści w Polsce – Okulistom w Ukrainie prowadzona jest zbiórka środków finansowych, dzięki którym można będzie zakupić niezbędny sprzęt i materiały okulistyczne, ale też gogle taktyczne do ochrony wzroku żołnierzy i personelu medycznego walczącego na froncie. Zbiórka prowadzona jest przez Fundację Edukacyjną OCHO, a pieniądze można wpłacać bezpośrednio przelewem na konto Fundacji lub za pomocą QR kodu na portalu zrzutka.pl

konferencja okulistyczna lublin 2023

Dane do przelewu:
nr konta: 76102031500000310200865170

Fundacja Edukacyjna OCHO
ul. Ogrodowa 6, 20-075 Lublin
NIP: 7123287965
Regon: 061698332
KRS: 0000512824

PATRONAT HONOROWY

PARTNERZY KONFERENCJI

partnerzy ocho
partnerzy ocho

PATRONAT MERYTORYCZNY

PATRONAT MEDIALNY

CMYK-Kurier-Lubelski (1)

II Międzynarodowa Konferencja Szkoleniowa „Nowe spojrzenie na okulistykę”

Mając w pamięci entuzjastyczne zainteresowanie ubiegłorocznym spotkaniem ekspertów i praktyków okulistyki w Krakowie, już dziś serdecznie zapraszamy lekarzy, specjalistów chorób oczu, rezydentów i studentów na dwudniowe spotkanie do Lublina!

12 i 13 maja spotykamy się na II Międzynarodowej Konferencji Szkoleniowej   „Nowe spojrzenie na okulistykę”.

Cieszymy się, że nasza nowa inicjatywa edukacyjna, łącząca w bezpośrednim transferze wiedzę i doświadczenie przedstawicieli środowisk okulistycznych z Polski i zagranicy, zyskała tak szerokie uznanie. To potwierdza Państwa niesłabnące zainteresowanie możliwościami podnoszenia kwalifikacji zawodowych i jednocześnie dla nas – organizatorów międzynarodowych szkoleń – staje się ambitnym wyzwaniem.

Honorowym wykładowcą II Międzynarodowej Konferencji Szkoleniowej będzie Profesor George Spaeth z Filadelfii, który przedstawi online 3 wykłady dotyczące jaskry. Swoją sesję tematyczną zaplanowała w Lublinie również Międzynarodowa Akademia Okulistyki, a nowością tegorocznego spotkania są kursy szkoleniowe, których szczegółowy program przedstawiamy poniżej.

Sesjom wykładowym towarzyszyć będą zabiegi chirurgii na żywo, transmitowane z bloku operacyjnego Ośrodka Chirurgii Oka prof. Zagórskiego w Nałęczowie, który w tym roku świętuje jubileusz 25- lecia funkcjonowania na rynku polskich placówek medycznych.

Udział onsite lub online w Konferencji „Nowe spojrzenie na okulistykę” potwierdzili już znakomici wykładowcy i praktycy okulistyki z Polski, Niemiec, Hiszpanii oraz USA. Głównym wykładowcą będzie Profesor George Spaeth z Filadelfii, który przedstawi trzy wykłady z zakresu kształtowania relacji lekarz – pacjent w perspektywie terapii jaskry.

Gospodarzem II Międzynarodowej Konferencji „Nowe spojrzenie na okulistykę” – podobnie jak przed rokiem będzie prof. Zbigniew Zagórski, wieloletni kierownik Katedry Okulistyki im. Profesora Krwawicza UM w Lublinie, stypendysta Rządu Belgijskiego w Gandawie oraz Fundacji Humboldta w Erlangen, założyciel Grupy Medycznej OCHO.

Chcemy kontynuować standardy organizacyjne, które po spotkaniu w Krakowie zyskały wysokie oceny uczestników, dlatego również w tym roku oferujemy Państwu hybrydową formę Konferencji, z możliwością dołączenia online lub uczestnictwa stacjonarnego w obiektach Hotelu Ibis Styles Stare Miasto, Lublin – Aleja Solidarności 7 (gwarantujemy możliwość rezerwacji noclegów oraz liczne rabaty, w tym 30% rabat dla rezydentów). Rejestracja uczestników rozpocznie się 10 marca na dedykowanej platformie konferencyjnej  www.konferencja.ocho.pl

Informujemy, iż udział w konferencji potwierdzony zostanie imiennym certyfikatem w formie elektronicznej i będzie stanowić podstawę do otrzymania punktów edukacyjnych.  Serdecznie zapraszamy.

12-13 maja  II Międzynarodowa Konferencja Szkoleniowa „Nowe spojrzenie na okulistykę”.
Do zobaczenia w Lublinie!

PATRONAT HONOROWY

PARTNERZY KONFERENCJI

partnerzy ocho
partnerzy ocho

PATRONAT MERYTORYCZNY

PATRONAT MEDIALNY

CMYK-Kurier-Lubelski (1)

Sprawdź funkcjonowanie placówek OCHO w okresie okołoświątecznym

Godziny pracy OCHO w okresie wielkanocnym 2023

Zmieniony harmonogram pracy placówek medycznych

Drodzy Pacjenci, w okresie okołoświątecznym tradycyjnie już wszystkie placówki Grupy Medycznej OCHO funkcjonują w zmienionych godzinach, których szczegółowy harmonogram prezentujemy poniżej.

OCHO w Rzeszowie:
6 kwietnia – Wielki Czwartek: pracujemy do godz.16:00
7 kwietnia – Wielki Piątek: Ośrodek zamknięty
od 8 do 10 kwietnia – Święta Wielkanocne: Ośrodek zamknięty


OCHO w Nałęczowie
7 kwietnia – Wielki Piątek: pracujemy do godz.16:00
od 8 do 10 kwietnia – Święta Wielkanocne: Ośrodek zamknięty


OCHO w Krakowie
7 kwietnia – Wielki Piątek: pracujemy do godz.15:00
od 8 do 10 kwietnia – Święta Wielkanocne: Ośrodek zamknięty


OCHO w Nowym Sączu
7 kwietnia – Wielki Piątek: Ośrodek zamknięty
od 8 do 10 kwietnia – Święta Wielkanocne: Ośrodek zamknięty


OCHO w Zwoleniu
7 kwietnia – Wielki Piątek: Gabinet zamknięty
od 8 do 10 kwietnia – Święta Wielkanocne: Gabinet zamknięty


OCHO w Lubartowie
7 kwietnia – Wielki Piątek: Gabinet funkcjonuje bez zmian
od 8 do 10 kwietnia – Święta Wielkanocne: Gabinet zamknięty


OCHO w Lublinie
7 kwietnia – Wielki Piątek: Gabinety funkcjonują bez zmian
od 8 do 10 kwietnia – Święta Wielkanocne: Gabinety zamknięte


Wszystkim Pacjentom życzymy pięknych Świąt Wielkiej Nocy!

Światowy Tydzień Jaskry w OCHO

Czy jaskra jest groźna? Odpowiedź brzmi jednoznacznie: nieleczona może prowadzić  do nieodwracalnej ślepoty, może uszkodzić nerw wzrokowy i w konsekwencji powodować jego zanik. W 90 % przypadków przebiega bez widocznych dolegliwości, nie dziwi więc, `iż w Polsce jedynie połowa chorych ma właściwie postawioną diagnozę. Chociaż jaskra uważana jest za chorobę wieku senioralnego, rzeczywistość pokazuje, że zachorować może każdy – bez względu na wiek i płeć, co ostatecznie daje tragiczny bilans: ponad 70 milionów chorych na świecie i ponad 6 milionów niewidomych z powodu jaskry.

Bezpłatne badania w kierunku jaskry

Grupa Medyczna OCHO również w tym roku wspiera akcję Polskiego Towarzystwa Okulistycznego i w marcu dołącza do ogólnopolskiego projektu „POLSCY OKULIŚCI KONTRA JASKRA”. Od 13 do 18 marca bezpłatne badania w kierunku jaskry wykonujemy w naszych placówkach w Rzeszowie, Nowym Sączu, Lublinie i Lubartowie.

OCHO Rzeszów
13 marca w godz. 11:00-14:30 – lek. A. Rucka
14 marca w godz. 12:00-15:00 – lek B. Kusztejko
16 marca w godz.  08:30-11:00 – lek. K. Lasota

OCHO Lublin
17 marca w godz. 14:30- 17:00 – dr A. Jędrak
17 marca w godz. 15:20- 17:00 – doc. E. Kosior- Jarecka
17 marca w godz. 15:00- 17:00 – dr J. Kłos- Rola

OCHO Lubartów
18 marca w godz. 10:00- 13:00 – dr M. Sałaga- Pylak

OCHO Nowy Sącz
Wszystkie badania w kierunku jaskry wykonuje dr O. Tkachenko
14 marca w godz. 8:00-13:00
16 marca w godz. 14:00-16:00
17 marca w godz. 8:00-13:00

Telefoniczna rejestracja osób powyżej 18 lat,  którzy nie odwiedzili okulisty przez ostatni rok i nie mają wcześniej diagnozowanej jaskry prowadzona jest od 6 marca pod numerem telefonu +48 798 77 22 44 ( w Nowym Sączu dodatkowo pod numerem 507 481 245). Wszystkie placówki w Polsce zgłoszone do akcji zamieszczone są na www.tydzienjaskry.pl

Skip to content