Soczewki fakijne

Zmęczone oczy – sposoby na regenerację

Przyczyną zmęczonych oczu mogą być zarówno czynniki zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Gdy odczuwasz zmęczenie oczu, jednocześnie odbierasz to jak zmęczenie całego organizmu.

Spis treści

Często towarzyszy mu senność czy ból głowy. Jak ograniczyć zmęczenie oczu i zadbać o nie, by wspomóc ich regenerację? 

Przyczyny zmęczenia oczu

Zmęczenie oczu może być wynikiem działania różnych czynników, które w codziennym życiu trudno wyeliminować. Zmęczenie oczu może powodować:

  • długotrwała praca przy komputerze i używanie urządzeń elektronicznych – ciągłe wpatrywanie się w ekran zmusza wzrok do intensywnej pracy i obciąża mięśnie oka;
  • sztuczne oświetlenie – intensywne, chłodne światło oraz migotanie ekranów może podrażniać oczy;
  • czytanie przy słabym świetle – powoduje szybkie uczucie zmęczenia oczu,
  • nieodpowiednia korekcja wzroku – niewłaściwie dobrane okulary lub soczewki mogą przyczyniać się do nadwyrężenia oczu i prowadzić do dyskomfortu;
  • zanieczyszczenia powietrza i klimatyzacja – suche powietrze oraz kurz mogą podrażniać oczy, szczególnie jeśli pracujesz w klimatyzowanych pomieszczeniach. Czynnik ten może wpłynąć na rozwój zespołu suchego oka;
  • niedostateczna ilość snu – brak odpowiedniego wypoczynku wpływa na kondycję oczu, które potrzebują regeneracji.

Warto też wspomnieć, że wpływ na kondycję oczu ma odpowiednia dieta. Tu należy wspomnieć o używkach, które całościowo pogarszają kondycję organizmu, w tym także wzroku.

Objawy zmęczonych oczu – jak rozpoznać problem?

Zmęczone oczy manifestują wiele objawów, które utrudniają codzienne funkcjonowanie i wpływają na samopoczucie. Najczęściej zauważalne objawy to:

  • uczucie ciężkości i suchości oczu – w wyniku nadmiernej ekspozycji na ekrany lub suche powietrze;
  • swędzenie i zaczerwienienie oczu – często świadczy o podrażnieniu;
  • rozmycie obrazu – długotrwałe napięcie mięśni oka może prowadzić do chwilowego pogorszenia ostrości wzroku, pogarszając widzenie;
  • ból głowy – nadwyrężenie oczu często skutkuje bólem głowy, zwłaszcza w okolicach czoła i skroni;
  • uczucie senności – zmęczone oczy mogą sprawiać, że organizm odbiera je jako sygnał potrzeby odpoczynku, co prowadzi do uczucia zmęczenia całego ciała.

Zmęczenie wzroku – jak wspomóc regenerację?

Jeśli pojawiają się objawy zmęczenia oczu, czas na odpoczynek. Twoje oczy na niego zasługują! Jak pomóc w ich regeneracji?

Nawilżanie oczu

Suchość oczu jest jednym z najczęstszych problemów związanych ze zmęczeniem tego narządu. Stosowanie nawilżających kropli do oczu, zwanych również „sztucznymi łzami”, pomaga utrzymać odpowiedni poziom wilgoci i niweluje uczucie pieczenia oraz swędzenia. Nawilżanie oczu jest szczególnie ważne, gdy pracujesz w klimatyzowanych lub ogrzewanych pomieszczeniach, gdzie powietrze może być suche i podrażniać oczy. 

Ćwiczenia oczu

Ćwiczenia wzroku to prosty sposób na rozluźnienie mięśni oczu i zapobieganie zmęczeniu. Jednym z popularnych ćwiczeń jest metoda 20-20-20 – co 20 minut spójrz na coś oddalonego o 20 stóp (około 6 metrów) przez 20 sekund. Pomaga to oderwać wzrok od ekranu i zrelaksować mięśnie. Inną techniką jest obracanie oczami w różnych kierunkach lub zaciskanie i rozluźnianie powiek, co sprzyja redukcji napięcia.

Ograniczenie czynnika powodującego zmęczenie

Długotrwałe wpatrywanie się w ekran komputera, smartfona czy telewizora jest jedną z głównych przyczyn zmęczenia oczu. Ograniczenie czasu ekranowego, zwłaszcza przed snem to dobry pomysł na regenerację oczu. Warto również dostosować ustawienia ekranu, aby emitowane przez niego światło było mniej intensywne i nie raziło oczu – zmniejszenie jasności oraz korzystanie z trybu nocnego lub filtrów światła niebieskiego to proste, a skuteczne sposoby na zmniejszenie wpływu ekranu na oczy.

Jak zapobiegać zmęczeniu oczu?

Profilaktyka zmęczenia oczu opiera się na kilku prostych zasadach, które łatwo wprowadzić do codziennej rutyny. Warto zadbać o:

  • regularne przerwy w pracy przy komputerze – najlepiej co godzinę odejść od ekranu na kilka minut;
  • zapewnienie oczom odpowiedniego nawilżenia – stosując krople nawilżające;
  • zdrową dietę bogatą w witaminy A, C i E oraz kwasy omega-3 – wspierają one kondycję oczu;
  • dobre oświetlenie miejsca pracy – co zmniejsza wpływ światła niebieskiego na oczy.

Dbanie o dobrą kondycję oczu zapewnia nie tylko komfort, ale zmniejsza ryzyko występowania wad wzroku. Zadbaj o swoje oczy!

Jak długo zakraplać oczy po operacji zaćmy

Jak długo zakraplać oczy po operacji zaćmy?

Zabieg leczenia zaćmy znacznie poprawia jakość widzenia u pacjentów. Ważne jest jednak, by po jego przeprowadzeniu przestrzegać zaleceń, związanych z procesem rekonwalescencji. Jednym z bezwzględnych wskazań jest stosowanie kropli do oczu.

Spis treści

Czy wiesz, jaki jest ich wpływ na proces zdrowienia i jak długo należy je stosować? Dowiedz się wszystkiego, co warto wiedzieć o zakraplaniu oczu po zabiegu zaćmy!

Krople do oczu po zabiegu zaćmy – jakie mają znaczenie?

Krople do oczu są ważnym elementem rekonwalescencji po zabiegu usunięcia zaćmy. Po operacji oko wymaga wsparcia, aby goić się prawidłowo i uniknąć infekcji. W tym czasie krople pełnią kilka ważnych funkcji:

  • działają przeciwzapalnie – wspomagając naturalne procesy gojenia;
  • działają antybakteryjne – co zapobiega infekcjom, które mogłyby spowolnić proces zdrowienia;
  • nawilżają oko – łagodząc dyskomfort, który może pojawić się po zabiegu.

Dzięki stosowaniu kropli pacjent ma większą szansę na szybsze odzyskanie lepszej ostrości widzenia i komfortu.

Jak długo zakraplać oczy po operacji leczenia zaćmy?

Czas stosowania kropli po operacji zaćmy jest indywidualny i zależy od zaleceń lekarza. Najczęściej pacjenci stosują krople od jednego tygodnia do nawet kilku tygodni po zabiegu. W początkowych dniach po operacji stosowanie kropli może być zalecane nawet kilka razy dziennie, aby zapewnić maksymalną ochronę i wspierać gojenie. Z czasem lekarz może zmniejszyć częstotliwość zakraplania lub zalecić zmianę kropli na łagodniejsze, o działaniu nawilżającym. Ważne jest, aby ściśle przestrzegać zaleceń lekarza – przedwczesne odstawienie kropli może wpłynąć na efekty rekonwalescencji i bezpieczeństwo oka. Warto pamiętać, że każdy przypadek jest inny, a lekarz indywidualnie dobiera czas i sposób zakraplania oczu, by zoptymalizować proces gojenia.

Jak prawidłowo stosować krople do oczu po operacji zaćmy?

Stosowanie kropli po operacji usunięcia zaćmy jest bardzo ważne, ale czy wiesz, jak robić to prawidłowo? Przed aplikacją kropli zawsze należy umyć ręce, aby zapobiec ryzyku przeniesienia bakterii do oka. Krople najlepiej stosować w pozycji siedzącej lub leżącej, odchylając lekko głowę do tyłu. Patrząc do góry, należy odciągnąć dolną powiekę i delikatnie zakroplić jedną kroplę do dolnego worka spojówkowego. Po aplikacji warto zamknąć oko na kilka sekund, by krople dobrze się wchłonęły. Jeśli lekarz zalecił stosowanie kilku rodzajów kropli, należy odczekać przynajmniej kilka minut między aplikacją kolejnych preparatów, aby uniknąć ich wymieszania. Takie podejście zapewnia lepsze wchłanianie substancji czynnych i większą skuteczność kropli. Należy pamiętać o przestrzeganiu ilości i czasu aplikacji każdych zapisanych kropi, by okres rekonwalescencji przebiegał prawidłowo.

Rekonwalescencja po operacji zaćmy – nie tylko zakraplanie

Krople to tylko jeden z elementów pielęgnacji oka po operacji zaćmy. Chcąc, by proces rekonwalescencji przebiegał prawidłowo, należy przestrzegać także innych zaleceń lekarza. Zaleca się:

  • unikanie intensywnego wysiłku fizycznego – zwłaszcza w pierwszych tygodniach po zabiegu, aby nie zwiększać ciśnienia w oku;
  • unikanie kontaktu z wodą – kąpiel w basenie, sauna czy gorące prysznice mogą wprowadzić bakterie lub podrażnić oko;
  • unikanie pocierania oka – pozwala zapobiec jego przypadkowemu uszkodzeniu;
  • noszenie okularów przeciwsłonecznych, które chronią przed promieniowaniem UV i zapobiegają podrażnieniu oka przez światło.

Zakrapianie oczu po zabiegu – tego nie rób

Podczas stosowania kropli po operacji zaćmy ważne jest, aby unikać kilku powszechnych błędów:

  • nie dotykaj końcówką aplikatora oka ani rzęs – może to wprowadzić bakterie do preparatu i zwiększyć ryzyko infekcji;
  • nie zakraplaj oczu więcej razy, niż zalecił lekarz – nadmiar kropli może podrażniać oko, zamiast je wspierać;
  • unikaj stosowania innych, niewskazanych przez lekarza kropli – które mogłyby osłabić działanie zaleconych leków.

Pamiętaj, by kropli nie przechowywać w miejscach narażonych na wysokie temperatury, jak łazienka, ponieważ mogą stracić swoje właściwości. Przestrzegając tych zasad, zapewnisz oku najlepsze warunki do regeneracji i szybszego gojenia.

Zadbaj o oczy po operacji zaćmy, regularnie stosując krople i przestrzegając zaleceń lekarza. Dzięki temu możesz cieszyć się komfortem widzenia i spokojem, że rekonwalescencja przebiega bez komplikacji.

Z przyjemnością informujemy, że Fundacja Edukacyjna OCHO została partnerem Konferencji naukowej „Przypadki Kliniczne w Okulistyce 2024 (CASE REPORTS IN OPHTHALMOLOGY 2024”).

Serdecznie zapraszamy do rejestracji na to wyjątkowe wydarzenie, które pozwoli wymienić doświadczenia na temat postępowania w trudnych okulistycznych przypadkach klinicznych.

Swoje wystąpienie na konferencji będzie miała Dyrektor Medyczna Grupy OCHO, dr n. med. Agnieszka Kudasiewicz-Kardaszewska, która przedstawi temat: „Bilateral choroidal effusion following treatment of pseudophakic cystoid macular edema (PCME, Irvine-Gass Syndrome)”, opracowany we współpracy z dr. hab. n. med. Sławomirem Cisieckim ze Szpitala Jonshera w Łodzi i dr n. med Małgorzatą Ozimek z Ośrodka Chirurgii Oka w Nowym Sączu.

Szczegóły dotyczące konferencji znajdą Państwo poniżej.

Fundacja Rozwoju Okulistyki „Okulistyka 21” we współpracy z Katedrą Okulistyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego zaprasza na konferencję naukową

„Case Reports in Ophthalmology 2024”

która odbędzie się 22 listopada 2024 r. w formule online.
Celem konferencji jest wymiana doświadczeń w zakresie prawidłowej diagnostyki trudnych okulistycznych przypadków klinicznych. Wykład otwierający wygłosi Prof. Ferenc Kuhn z Węgier.

Rejestracja możliwa na stronie:

Serdecznie zapraszamy, Fundacja Wspierania Rozwoju Okulistyki „Okulistyka 21”

Kontakt:
Fundacja Wspierania Rozwoju Okulistyki „Okulistyka 21”
ul. Adama Mickiewicza 24 m. 3B, 60-836 Poznań
biuro@okulistyka21.pl

Leczenie i operacja zaćmy Nałęczów

Pogorszenie ostrości widzenia, zmiana percepcji kolorów, wrażenie patrzenia przez zamgloną szybę – jeśli zauważasz u siebie takie objawy, czas na konsultację ze specjalistą!

Spis treści

W ośrodku OCHO w Nałęczowie okulista w czasie wizyty sprawdzi, czy to nie zaćma! A jeśli tak, skieruje Cię na zabieg, który jest jedyną skuteczną metodą leczenia tej choroby.

Operacja zaćmy – dlaczego warto wybrać OCHO Nałęczów?

Ośrodek w Nałęczowie to miejsce, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością. Wybierając OCHO w Nałęczowie na operację zaćmy, zyskujesz dostęp do nowoczesnych metod leczenia, które są na bieżąco aktualizowane zgodnie z najnowszymi standardami medycznymi. Nasz zespół specjalistów ma wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu operacji zaćmy, co przekłada się na wysoką skuteczność zabiegów oraz szybki powrót pacjentów do normalnego życia. 

Ośrodek OCHO – zabiegi leczenia zaćmy prywatnie i na NFZ!

W Ośrodku Chirurgii Oka OCHO w Nałęczowie oferujemy zabiegi leczenia zaćmy zarówno w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, jak i prywatnie. Pacjentom decydującym się na finansowanie zabiegu przez NFZ, zapewniamy pełne wsparcie na każdym etapie, począwszy od kwalifikacji, aż po opiekę pooperacyjną. Warto podkreślić, że pacjenci korzystający z NFZ mają dostęp do nowoczesnych metod leczenia oraz wysokiej jakości soczewek

Koszt zabiegu komercyjnego wynosi od 3700 zł do 7800 zł, w zależności od wybranej soczewki. Dodatkowo otrzymujesz pełen zakres usług okołozabiegowych. Dwie wizyty kontrolne po zabiegu są całkowicie bezpłatne, co gwarantuje pełne wsparcie w procesie rekonwalescencji. Kwalifikacja do zabiegu to koszt 300 zł – jest to inwestycja w zdrowie i komfort życia, który znacząco poprawi się po operacji. Wybierając zabieg prywatny, masz większy wpływ na termin jego wykonania. Znając oczekiwania naszych pacjentów, proponujemy możliwości rozłożenia kosztów zbiegu na dogodne raty.

Doświadczona kadra specjalistów – zapisz się do nich na zabieg już dziś!

Ośrodek w Nałęczowie może pochwalić się współpracą z wybitnymi specjalistami w dziedzinie okulistyki. Nasz zespół doświadczonych lekarzy przeprowadzają operacje zaćmy z najwyższą precyzją i dbałością o każdy detal. Dzięki ich wiedzy i umiejętnościom pacjenci mogą liczyć na szybki powrót do pełnej sprawności i lepszego widzenia. 

Nie zwlekaj, zapisz się na konsultację i oddaj swoje oczy w ręce najlepszych specjalistów! 

W ramach Grupy Medycznej OCHO działa Fundacja Edukacyjna, której celem jest wspieranie rozwoju zawodowego lekarzy okulistów i promowanie edukacji. Dzięki Fundacji mamy m.in. możliwość organizowania konferencji OCHO „Nowe spojrzenie na okulistykę”, jak również wspierania innych, wartościowych wydarzeń.

Z przyjemnością informujemy, że Fundacja Edukacyjna OCHO została sponsorem Konferencji „Prezbiopia 2024”. Zainteresowane osoby zapraszamy do rejestracji na to wyjątkowe wydarzenie, które dostarczy aktualnej wiedzy i inspiracji w zakresie diagnostyki oraz leczenia prezbiopii.

Szczegóły dotyczące konferencji oraz link do rejestracji znajdą Państwo poniżej.

Fundacja Wspierania Rozwoju Okulistyki, „Okulistyka 21”, MAG21 Sp. z o.o. oraz Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zapraszają na konferencję naukową online

„Prezbiopia 2024”

która odbędzie się 8 listopada 2024 roku.
Jest to jedyne wydarzenie w Polsce w całości poświęcone problematyce prezbiopii,skierowane do lekarzy oraz optometrystów.

Więcej informacji na stronie:

Rejestracja możliwa na stronie:

Serdecznie zapraszamy, Fundacja Edukacyjna OCHO i Fundacja Wspierania Rozwoju Okulistyki „Okulistyka 21”

Kontakt:
Fundacja Wspierania Rozwoju Okulistyki „Okulistyka 21”
ul. Adama Mickiewicza 24 m. 3B, 60-836 Poznań
biuro@okulistyka21.pl

Za nami III Międzynarodowa Konferencja Szkoleniowa „Nowe spojrzenie na okulistykę”!

17 maja 2024 roku w Hotelu Qubus w Krakowie odbyła się III Międzynarodowa Konferencja Szkoleniowa „Nowe spojrzenie na okulistykę”. Wydarzenie przyciągnęło ponad 120 uczestników stacjonarnie i aż 300 osób dołączyło do transmisji online.

Wydarzenie rozpoczęliśmy od praktycznych kursów dotyczących kwalifikacji do soczewek premium oraz chirurgii zaćmy, skupiając się na skomplikowanych przypadkach dla średniozaawansowanych.

Część konferencyjną oficjalnie otworzył prof. Zbigniew Zagórski, gospodarz spotkania. Po raz pierwszy w programie znalazł się wykład poświęcony aspektom prawnym w pracy lekarza okulisty, który spotkał się z dużym zainteresowaniem.

Kolejna część poświęcona była chirurgii okulistycznej. W jej ramach wystąpili:

dr hab. Sławomir Cisiecki (Łódź), który przedstawił kanaloplastykę z zaćmą oraz przeszczep błony Descemeta (DMEK) po powikłanej operacji zaćmy,  dr n. med. Dariusz Haszcz (Nałęczów, Rzeszów), który omówił wymianę sztucznej soczewki, dr n. med. Agnieszka Kardaszewska, Dyrektor Medyczna Grupy OCHO, która przedstawiła nowoczesną, małoinwazyjną metodę leczenia jaskry – HFDs.

Następnie odbyła się sesja „W samo południe” poświęcona kontrowersyjnym tematom z udziałem uczestników, a później bogate sesje tematyczne dotyczące diagnostyki i leczenia jaskry, chorób rogówki i krótkowzroczności.

W ramach sesji jaskrowej, honorowy wykładowca naszego wydarzenia, prof. George Spaeth, połączył się z nami online z Filadelfii. Spośród 20 referatów, 8 wygłosili goście specjalni spoza Grupy Medycznej OCHO.


Podziękowania

Chcielibyśmy wyrazić naszą wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego wydarzenia:

Profesorowie i specjaliści:

  • Prof. Bożena Romanowska-Dixon
  • Prof. George Spaeth
  • Prof. Robert Rejdak
  • Prof. Anna Machalińska
  • Prof. Joanna Konopińska
  • Prof. Tomasz Żarnowski
  • Prof. Andrzej Grzybowski
  • Prof. Jerzy Mackiewicz
  • Dr Andrzej Dmitriew
  • Mec. Oskar Luty

Nasi znakomici lekarze i współpracownicy OCHO:

  • Dr n. med. Agnieszka Kudasiewicz-Kardaszewska
  • Dr n. med. Agnieszka Ćwiklińska-Haszcz
  • Dr Justyna Mazur-Samela
  • Dr n. med. Małgorzata Ozimek
  • Dr hab. Ewa Kosior-Jarecka
  • Dr n. med. Edyta Sacha
  • Dr hab. Sławomir Cisiecki
  • Dr n. med. Dariusz Haszcz

Dziękujemy również naszym partnerom: Rayner, Consultronix, Roche, ZEISS, Hayne, Thea, InterPolska, oraz patronom medialnym: Medycyna Praktyczna, Okulistyka Po Dyplomie, MEDTube, Net4Doctor, a także patronom merytorycznym: Ogólnopolskiemu Stowarzyszeniu Szpitali Prywatnych oraz Polskiej Federacji Szpitali.

Budowanie nowoczesnej platformy edukacyjnej i bazy wiedzy do której uczestnicy naszych wydarzeń „Nowe spojrzenie na okulistykę” będą mogli zawsze wrócić jest dla nas bardzo ważne. Osoby, które uczestniczyły w konferencji stacjonarnie oraz inni zainteresowani specjaliści, mogą zarejestrować się na stronie konferencja.ocho.pl, aby uzyskać dostęp do materiałów. Wszystkie tegoroczne oraz wcześniejsze wystąpienia są już dostępne na naszej platformie.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji oraz filmu z wydarzenia.

III Międzynarodowa Konferencja Szkoleniowa „Nowe spojrzenie na okulistykę” już za tydzień w Krakowie!

Z przyjemnością informujemy, że już za tydzień odbędzie się III Międzynarodowa Konferencja Szkoleniowa „Nowe spojrzenie na okulistykę” organizowana przez Grupę Medyczną OCHO. Wydarzenie będzie miało miejsce w Hotelu Qubus w Krakowie.

W programie tegorocznej konferencji zaplanowano praktyczne kursy specjalistyczne, prelekcję na temat aspektów prawnych w pracy lekarza okulisty, sesje chirurgii okulistycznej oraz bloki tematyczne poświęcone jaskrze, chorobom rogówki i leczeniu krótkowzroczności. Będzie to doskonała okazja do spotkania, pogłębienia wiedzy, wymiany doświadczeń oraz nawiązania cennych kontaktów.

Wyjątkowi goście i honorowy wykładowca:

III Międzynarodową Konferencję Szkoleniową „Nowe spojrzenie na okulistykę” uświetnią wyjątkowi prelegenci, a honorowym wykładowcą, który połączy się z nami online, będzie prof. George Spaeth z Filadelfii. Z programem wydarzenia można zapoznać się na stronie: https://konferencja.ocho.pl/agenda/.

Rejestracja i kontakt:

Zainteresowanych uczestnictwem w konferencji zachęcamy do rejestracji poprzez specjalnie przygotowaną stronę internetową: https://konferencja.ocho.pl/wybor-rejestracji/.

Osoby, które nie wezmą udziału w wydarzeniu stacjonarnie, mogą skorzystać z platformy streamingowej. Rejestracja na platformie daje również dostęp do materiałów archiwalnych z poprzednich edycji konferencji. Link do platformy: https://konferencja.ocho.pl/rejestracja-free/

Serdecznie zapraszamy do zapisów! Do zobaczenia już za tydzień w Krakowie.

Godziny pracy Ośrodków w majówkę

Szanowni Państwo, zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem pracy naszych placówek w maju.

OCHO w Krakowie
od 01.05.2024 do 03.05.2024 – Ośrodek jest nieczynny
od 30.05.2024 do 31.05.2024 – Ośrodek jest nieczynny


OCHO w Nowym Sączu
od 01.05.2024 do 03.05.2024 – Ośrodek jest nieczynny
od 30.05.2024 do 31.05.2024 – Ośrodek jest nieczynny


OCHO w Rzeszowie
od 01.05.2024 do 03.05.2024 – Ośrodek jest nieczynny
od 30.05.2024 do 31.05.2024 – Ośrodek jest nieczynny


OCHO w Nałęczowie
30.04 – Ośrodek jest czynny do 15:00
od 01.05 do 03.05 – Ośrodek jest nieczynny


Gabinety okulistyczne w Lublinie
30.04 – czynne do 19:00
od 01.05.2024 do 03.05.2024 – nieczynne


Gabinet okulistyczny w Lubartowie
30.04 – czynny do 14:00
od 01.05.2024 do 03.05.2024 – nieczynny


Gabinet okulistyczny w Zwoleniu
30.04 czynny do 16:00
od 01.05.2024 do 03.05.2024 – nieczynny


Życzymy pięknej pogody i przyjemnego wypoczynku!

Zmienione godziny pracy w okresie Świąt Wielkanocnych

Drodzy Pacjenci, zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem pracy naszych placówek w okresie okołoświątecznym.

OCHO w Rzeszowie:
29.03.2024 – Wielki Piątek – nieczynne
01.04.2024 – Poniedziałek Wielkanocny – nieczynne


OCHO w Nałęczowie
Wielki Piątek do godz. 15:00
Poniedziałek Wielkanocny nieczynne


OCHO w Krakowie
01.04.2024 – Poniedziałek Wielkanocny – Ośrodek będzie nieczynny
W pozostałe dni przed i po Wielkanocy pracujemy w standardowym haromonogramie, bez zmian.


OCHO w Nowym Sączu
29.03.2024 – Wielki Piątek – Ośrodek będzie nieczynny
01.04.2024 – Poniedziałek Wielkanocny – nieczynne


OCHO w Zwoleniu
29.03.2024 – Wielki Piątek – pracujemy bez zmian, od 9:00 do 16:00
01.04.2024 Poniedziałek Wielkanocny – nieczynne


OCHO w Lubartowie
01.04.2024, w Poniedziałek Wielkanocny oraz 02.04.2024 gabinet będzie nieczynny


OCHO w Lublinie
29.03.2024 – w Wielki Piątek pracujemy do godz. 15:00
01.04.2024 – Poniedziałek Wielkanocny – nieczynne


Wszystkim Pacjentom życzymy pięknych, radosnych i pełnych wiosennego ciepła Świąt Wielkiej Nocy!

Światowy Tydzień Jaskry 2024

W niedzielę 10 marca rozpoczął się Światowy Tydzień Jaskry, a w związku z tym ruszyła ósma edycja ogólnopolskiej akcji „Polscy Okuliści Kontra Jaskra” organizowanej przez Polskie Towarzystwo Okulistyczne. W jej ramach zarejestrowane gabinety okulistyczne prowadzą bezpłatne badania przesiewowe w kierunku jaskry.

Placówki Grupy Medycznej OCHO również włączyły się w akcję udostępniając ponad 200 terminów na badania Pacjentów w Ośrodkach Chirurgii Oka w Nowym Sączu i w Rzeszowie oraz w Gabinetach Okulistycznych w Lubartowie i w Lublinie.

O zapisie decydowała kolejność zgłoszeń i wolne terminy zapełniły się bardzo szybko. W tej chwili nie ma już wolnych miejsc.

 Cieszymy się z ogromnego zainteresowania akcją, bo jaskra często postępuje bezboleśnie i niezauważalnie dla Pacjenta, dlatego tak ważne są badania profilaktyczne.

Więcej informacji o akcji i innych placówkach biorących w niej udział www.tydzienjaskry.pl/dla-pacjenta

Skip to content