Na czym polega badanie w kierunku nużeńca?
Badanie mikrobiologiczne rzęs w kierunku zakażenia nużeńcem polega na pobraniu od pacjenta kilku rzęs lub brwi, które następnie zostają poddane badaniu pod mikroskopem. Wynik badania otrzymuje się zazwyczaj po 10-15 minutach.
Czym są nużeńce?
Nużeńce to mikroskopijne roztocza (do 0,4 mm), które zagnieżdżają się na brzegach powiek i są przyczyną wielu problemów skórnych, a także nieprzyjemnych kłopotów z oczami.
Objawy zakażenia nużeńcem
Skórne objawy zakażenia nużeńcem to zazwyczaj trądzik różowaty czy łojotokowe zapalenie skóry. W przypadku oczu może występować uczucie suchości oka, swędzenie powiek, opuchlizna powiek, nawracające jęczmienie i gradówki. Objawy często są mylone z reakcjami alergicznymi lub przemęczeniem oczu.
FAQ
Koszt wizyty jest zgodny z cennikiem na naszej stronie internetowej.
Podczas pierwszej wizyty lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad okulistyczny. Jeżeli Pacjent posiada jakąś dokumentację okulistyczną z innych placówek, to warto wziąć ją ze sobą na wizytę.
Wizyty kontrolne u okulisty to sprawa indywidualna. Zazwyczaj podczas wizyty, lekarz podaje kiedy pacjent powinien przyjść ponownie. U osób po 50. roku życia zaleca się wizytę kontrolną przynajmniej raz w roku.
Jeżeli podczas wizyty wpuszczone są krople rozszerzające źrenicę, to bezpośrednio po wizycie NIE można prowadzić samochodu. Należy odczekać około 2-3 godzin.